Golden League CACIT Poland – Otwarte Mistrzostwa Polski IGP FCI 2023


Termin:

15 do 18-06-2023

Miejsce zawodów:
Konkurencje:

IGP 3: 70 miejsc IGP 1: 12 miejsc

Sędziowie:
  • [A] Vladimir Koštál (CZ) 
  • [B] Jacek Lewkowicz (PL) 
  • [C] Jozef Adamuščin (SK) 
  • [T] Dariusz Kmiecik (PL) 
Pozoranci:
  • Matthias Mylius(DE) 
  • Vojtěch Konečný (CZ) 
  • Jan Sedlák (CZ) 
Deptacze:
  • Michał Styczeń (PL) 
  • Tomasz Popiół vel Popek (PL) 
  • Roman Matloch (CZ) 
Patronat Honorowy:
Patronat Honorowy
Golden League CACIT Poland – Otwarte Mistrzostwa Polski IGP FCI 2023
Zawody GOLDEN LEAGUE CACIT POLAND 2023 mają na celu:

1) wyłonienie polskiej, mistrzowskiej pary zawodników (przewodnik i pies) podczas międzynarodowych zawodów sportowych, przeprowadzonych wg międzynarodowego regulaminu psa obrończego IGP III stopnia (najwyższy poziom wyszkolenia), zatwierdzonego przez Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI)

2) wyłonienie najlepszej pary zawodników (przewodnik i pies), której jednocześnie będzie przysługiwał tytuł zwycięzcy zawodów Golden League Cacit Poland.

3) wyłonienie zwycięskiej pary zawodniczej (przewodnik i pies) w konkurencji IGP1; zwycięzcy otrzymają tytuł: „Najlepsza Para Sportowa Otwartych Mistrzostw Polski IGP FCI 2023 w konkurencji IGP 1”

4) wyłonienie grupy najlepszych par polskich zawodników, którzy otrzymają nominacje do startu w Mistrzostwach Świata IGP FCI oraz status reprezentantów Polski na w/w zawodach

5) propagowanie w społeczeństwie szeroko pojętej kultury kynologicznej, kładąc szczególny nacisk na uświadomienie możliwości wyszkolenia psów, pracy z nimi jako działań hobbistycznych, rekreacyjnych, sportowych i zawodowych, rozpowszechnianie wiedzy o rozwoju i prawidłowej opiece nad psami oraz zapewnienia im dobrostanu zarówno fizycznego jak i psychicznego.

„Użytkowość jest prawdziwym kryterium piękna”

Max von Stephanitz

„Nic wielkiego na świecie nie zostało osiągnięte bez pasji”

Georg Wilhelm Friedrich Hegel
Poznajmy się
Vladimir Koštál
Vladimir Koštál
Sędzia międzynarodowy [A]

Drodzy przyjaciele, mam 63 lata i od 50 lat zajmuję się kynologią.

Mimo, że interesują mnie sporty kynologiczne w ogóle, to na arenie międzynarodowej sędziuję głównie pracę węchową.

Jestem właścicielem hodowli Bohemia Atevy, obecnie trenuję z owczarkiem niemieckim i owczarkiem belgijskim malinois. Moim życiowych powołaniem jest profesjonalne szkolenie psów. Bardzo doceniam fakt, że zostałem zaproszony na Wasze Mistrzostwa Polski CACIT Poland, aby oceniać pracę na śladach najlepszych zawodników z Polski i zagranicy.

Jacek Lewkowicz
Jacek Lewkowicz
Sędzia główny zawodów
Sędzia międzynarodowy [B]

Moja przygoda z psami trwa już ponad 30 lat. Jako zawodnik, pozorant, a od 2004 roku również sędzia, uczestniczyłem w wielu imprezach kynologicznych. Pracuję również z psami służbowymi. Wielokrotnie sędziowałem Mistrzostwa Polski, kwalifikacje do Mistrzostw Świata FCI, FMBB. Wszystkim zawodnikom życzę powodzenia, a w części B samych ocen doskonałych.

Jozef Adamuščin
Jozef Adamuščin
Sędzia międzynarodowy [C]

Mam aktualnie 54 lata, owczarki niemieckie mam odkąd skończyłem 14 lat. W swoich pierwszych zawodach wziąłem udział 32 lata temu. Jestem członkiem słowackiego klubu psów użytkowych oraz klubu owczarka niemieckiego w Słowacji. Sam jestem hodowcą, a moja hodowla nosi przydomek Barnero. Jestem trzykrotnym Mistrzem Świata FCI, wicemistrzem Universal Sieger i wicemistrzem WUSV. Kwalifikowałem się do mistrzostw świata już z 6 psami. Od 2012 roku jestem międzynarodowym sędzią FCI. Oceniałem psy dwukrotnie na mistrzostwach świata owczarków belgijskich FMBB, na mistrzostwach bokserów ATIBOX oraz podczas narodowych kwalifikacji na mistrzostwa świata w Austrii, Hiszpanii, USA, na Słowacji, w Czechach, Węgrzech, Rosji, Ukrainie, Rumunii, Meksyku, Grecji oraz kilka razy w Polsce, gdzie mam wielu przyjaciół i gdzie z radością wracam.

Dariusz Kmiecik
Dariusz Kmiecik
Sędzia międzynarodowy [T]

Zajmuję się profesjonalnym szkoleniem psów już od 1991 roku, jednak moja pasja do psów zaczęła się dużo, dużo wcześniej. W mojej rodzinie od zawsze były psy, a hodowla owczarków niemieckich była tradycją od pokoleń.Ośmiokrotnie byłem reprezentantem Polski na mistrzostwach świata. Siedmiokrotnie uzyskałem tytuł V-ce Mistrza Polski. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu byłem w sumie 52 razy na podium. Jestem sędzią kynologicznym, instruktorem szkolenia psów, licencjonowanym pozorantem Związku Kynologicznego w Polsce oraz ekspertem kynologii policyjnej. Jako pierwszy Polak przetarłem szlaki w mistrzostwach świata IGP FH, zajmując wtedy 15 miejsce. Pozorowałem na mistrzostwach świata bokserów ATIBOX. Trzymam kciuki za wszystkich zawodników i życzę samych doskonałych ocen.

Matthias Mylius
Matthias Mylius
Pozorant

Mam 42 lata i od ponad 20 lat zajmuję się sportami kynologicznymi. Pozorowałem podczas wielu zawodów i egzaminów, także w zawodach międzynarodowych: DMC Championship, VDH DM, a najwyższe rangą były FMBB w 2017 r. Dwa razy pozorowałem czołówki w Czechach, a teraz przyszedł czas na pracę w Polsce, z czego ogromnie się cieszę.

Vojtěch Konečný
Vojtěch Konečný
Pozorant

Nazywam się Vojtěch Konečný i jestem członkiem MSKS (Morawsko-Śląski Związek Kynologiczny) oraz członkiem CKS (Czeski Związek Kynologiczny). Od ponad 20 lat zajmuję się kynologią sportową. Podczas mojej kariery jako pozorant brałem udział w wielu ważnych wydarzeniach. Kynologia to dla mnie nie tylko hobby, ale także zawód, ponieważ jestem treserem psów policyjnych w Czechach. Jako treser psów zostałem odznaczony przez Komendata Głównego Policji Republiki Czeskiej medalem za odwagę. W domu mam trzy owczarki belgijskie - malinois, z których jeden jest obecnie w czynnej służbie, a dwa są już emerytowanymi policjantami.

Jan Sedlák
Jan Sedlák
Pozorant

Nazywam się Jan Sedlák, mam 21 lat i jestem pozorantem z międzynarodową licencją. Kynologią zajmuję się od 15 roku życia, a pozorować zacząłem w wieku 17 lat. Mając lat 20 zdałem międzynarodowy egzamin na pozoranta i miesiąc po tym egzaminie wyjechałem na FMBB do Finlandii. Moim wzorem do naśladowania zawsze był Jany Böhm.

Michał Styczeń
Michał Styczeń
Kierownik śladów

Tomek Popiół vel Popek
Tomasz Popiół vel Popek
Ślady

Roman Matloch
Roman Matloch
Ślady

Wojciech Bielak
Wojciech Bielak
Kierownik zawodów

Bogdan Kurpas
Bogdan Kurpas
Kierownik boiska

Ilona Sedlaczek Brocka
Ilona Sedlaczek-Brocka
Kierownik ds. regulaminów

Tomasz Wlizło
Tomasz Wlizło
Konferansjer

Anna Jagła
Anna Jagła
Sekretariat

Kamila Urwalska
Kamila Urwalska
Fotografka

Petra Fürstová
Petra Fürstová
Fotografka

Justyna Wisełka
Justyna Wisełka
Fotografka

Jarek Niemczyk
Jarek Niemczyk
IT

...
...